نقطه پایان وزیر کشاورزی بر بحران قیمت شیر؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمود حجتی گفت: بیشترین حمایت توسط دولت در رابطه با تأمین نهاده‌های دامی‌به عمل می‌آید و ارزان‌ترین و ضروری‌ترین ارزی که امروز در کشور اختصاص داده می‌شود برای تأمین نهاده‌های دامی‌است. البته برای تأمین بخشی از علوفه نظیر ذرت، سویا و جو به خارج وابسته هستیم که آن نیز با تعرفه پایه پنج درصد وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایسنا وی در حاشیه بازدید از میراث جهانی قنات قصبه و تعدادی از پروژه‌های جهاد کشاورزی گناباد، اظهار کرد: حدود ۹۰ میلیارد تومان برای قنات‌های کشور در بودجه ۱۳۹۷ پیش بینی شده است و از محل شورای برنامه ریزی استان‌ها نیز به این رقم افزوده خواهد شد؛ ضمن اینکه حضور و خودیاری مردم نیز باید انجام شود، چراکه این منابع قطعا با مشارکت مردم هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه منابعی جهت قنات قصبه گناباد اختصاص داده خواهد شد، افزود: امیدواریم با منابعی که در بودجه پیش بینی شده و منابعی که شورای برنامه ریزی استان‌ها در اختیار دارد بتوانیم بیش از گذشته در خدمت این سرمایه‌ها باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مظلومیت قنوات در کشور، تصریح کرد: البته با توجه به منابع موجود توجه خاصی صورت گرفته و روز به روز بر این توجه افزوده می‌شود که امیدواریم بتوانیم این سرمایه گذاری‌های سنگینی که در طول هزاران سال انجام شده را به خوبی حفظ کنیم.

حجتی بهترین روش برداشت آب را از سفره‌های زیرزمینی دانست و خاطرنشان کرد: مشکلی که ما در کشور داریم در خصوص عدم تعادل در سطح کشور بوده، چراکه آب از چاه‌های عمیق و نیمه عمیق برداشت می‌شود و این برای سفره‌های زیرزمینی مشکل ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیشتر وزیر جهاد کشاورزی گفته بود: فراورده‌های لبنی از شیر تولیدی دامداران تامین می‌شود و حتی قیمت شیر خامی‌که از کشاورزان خریداری می‌شود از قیمت تعیین‌شده آنها کمتر است.
به دنبال اختلاف نظرها درباره گرانی صنایع لبنی، رییس‌جمهوری در جلسه ۱۴ دی ماه اعلام کرد ستاد تنظیم بازار بر نظارت مستمر بر بازار و عدم افزایش قیمت اقلام اساسی تاکید کرد. با این اوصاف به نظر می‌رسد با نارضایتی تولیدکنندگان شیر، گره گران شدن قیمت این کالا همچنان باقی است.

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران امروز گفته بود: با وجود آنکه دو ماه اخیر قیمت‌گذاری‌ کارشناسی سازمان حمایت برای محصول لبنی به کارگروه تنظیم بازار ارسال شده بود، اما با درخواست مجدد دامداران برای افزایش قیمت شیرخام، کارگروه تنظیم بازار نیز فعلا دست نگه داشت.

نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : جمعه 15 دی 1396 ساعت: 10:13
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها