خطر مصرف آب آشامیدنی به دلیل نمک‌پاشی جاده‌ها

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دانشمندان بعد از آزمایش میزان نمک موجود در آب دریاچه‌ها و رودخانه‌های منطقه بالتیمور آمریکا دریافتند میزان سدیم (نمک) در طول چند دهه گذشته افزایش یافته است.

ژول اسنودگرس، سرپرست تیم تحقیق از سازمان حفاظت از حیات وحش و ماهی‌ها در دانشگاه ویرجینیا تکنولوژی، در این باره می‌گوید: «شیوه‌های فعلی مدیریت جریان‌های آب به طور کامل موجب توقف رسیدن مواد شیمیایی به رودخانه‌ها نمی‌شود و ما شاهد آلودگی آب‌ها به مواد شیمیایی هستیم.»

وی در ادامه می‌افزاید: «منابع آب شهری نیز به این مواد شیمیایی آلوده شده و برای کاهش میزان سدیم و کلرید قبل از توزیع ان در شهر نیاز به تصفیه هست.»

میزان بیش از حد نمک در آب چاه‌ها می‌تواند برای نوشیدن، بخصوص برای افرادی که باید رژیم غذایی کم سدیم داشته باشند، خطرناک باشد.

علاوه بر این طبق گزارش محققان، آب‌های جاری آلوده به نمک می‌توانند به حیات وحش هم آسیب برسانند. به گفته اسنودگرس، «گویا این حیوانات را در بیابان قرار می‌دهیم، چراکه آنها قادر به تنظیم نمک بدن شان نیستند.»

به گفته کارشناسان، در صورت ادامه افزایش میزان نمک در آب‌های شیرین، بسیاری از ماهی‌ها و دوزیستان دیگر نمی‌توانند تولیدمثل کنند و از بین می‌روند چراکه بدن شان قادر به تنظیم شدن با این تغیرات نیست.

منبع: مهر

نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 24 دی 1396 ساعت: 17:49
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها