4 روش درمان گرفتگی گوش در طول پرواز | بلاگ

4 روش درمان گرفتگی گوش در طول پرواز

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

، حالت ناخوشایندی است که گاهی با تغییرات فشار هوا اتفاق می افتد. معمولا این حالت در مواقعی که هواپیما در حال اوج گرفتن و یا کاهش ارتفاع می باشد، رخ می دهد. حتی در مواقع غواصی در عمق زیاد نیز می توان چنین شرایطی را تجربه نمود. این حالت در مواقع شدید می تواند موجب کاهش شنوایی، خونریزی و استفراغ شود. خوشبختانه، ترفندهایی وجود دارد که می تواند به جلوگیری از این اتفاق به خصوص در کودکان و نوزادان کمک کند.

4 روش برای از بین بردن گرفتگی گوش در طول پرواز

4 روش برای از بین بردن گرفتگی گوش در طول پرواز

1. برای گرفتگی گوش چیزی بخورید

برای جلوگیری از این اتفاق باید تفاوت فشار ایجاد شده روی گوش و محیط را کاهش داد. داشتن چیزی در دهان موجب این کاهش فشار هوا می شود. برای نوزادان از وسیله ای برای مکیدن استفاده کنید تا این فشار را کمتر حس کنند. اگر فرزندتان کمی بزرگ تر است می توان با جویدن یک آدامس، مکیدن یک آبنبات، نوشیدن آب و حتی خمیازه کشیدن، باعث همگام شدن فشار احساسی گوش و فشار محیط شد.

جویدن روشی موثر برای جلوگیری از گرفتگی گوش در طول پرواز

جویدن روشی موثر برای جلوگیری از گرفتگی گوش در طول پرواز

2. بیدار بمانید

سعی کنید در مواقع تغییر ارتفاع (به خصوص در مواقع اوج گرفتن و یا فرود هواپیما) که با کاهش ناگهانی فشار هوا همراه خواهد بود، هوشیار و بیدار بمانید. اگر کودکتان حالت خوابالود دارد، سعی کنید با حوصله با بازی کردن، کتاب خواندن، صحبت کردن و یا روش های دیگر به سرگرم کردن او پرداخته و او را بیدار نگه دارید.

بیدار ماندن برای جلوگیری از گرفتگی گوش

بیدار ماندن برای جلوگیری از گرفتگی گوش

3. به بینی ضربه بزنید

با استفاده از یک حرکت ساده می توان فشار وارد شده بر روی گوش را کاهش داد. برای اینکار دهان خود را ببندید. سپس با دو انگشت به آهستگی به بینی ضربه بزنید. بینی را کمی گرفته و مجددا رها کنید. این کار را چندین بار به آهستگی تکرار کنید. با اینکار هوا جایی برای رفتن ندارد، بنابراین با ایجاد فشار بر روی گوش باعث باز شدن آن خواهید شد. توجه کنید که اگر نفس کشیدن برای شما کمی سخت شد، بینی را کمی شل تر بگیرید و به آرامی اینکار را انجام دهید. این روش در هنگام فرود هواپیما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ضربه زدن به بینی برای برطرف کردن گرفتگی گوش

ضربه زدن به بینی برای برطرف کردن گرفتگی گوش

4. از گوشبند استفاده کنید

گوشبند های فیلتر دار که در داروخانه ها و فروشگاه های موجود در فرودگاه، در دسترس می باشند، در هنگام سفر هوایی به کم کردن فشار وارد بر گوش بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این گوشی به طور خاصی طراحی شده که در مواقع اوج و فرود هواپیما، فشار وارد شده بر گوش را کاهش می دهد.

استفاده از گوش بند برای جلوگیری از گرفتگی گوش

استفاده از گوش بند برای جلوگیری از گرفتگی گوش

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 18:19