گلایه نماینده مردم شازند از یک نهاد به علت تاخیر در احداث کارخانه آبمیوه | بلاگ

گلایه نماینده مردم شازند از یک نهاد به علت تاخیر در احداث کارخانه آبمیوه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، علی‌اکبر کریمی‌در هفتادمین نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضربه زدن واردات به تولید و اقتصاد ملی خواستار مدیریت این حوزه و ممانعت از ورود کالاهایی که توان تولید آن در کشور وجود دارد، شد.

در این نشست دیگر مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی‌اظهار کرد: انسجام تیم اقتصادی دولت یکی از خواسته‌های مجلس شورای اسلامی‌که باید بیش از گذشته این انسجام حاصل شود.

سید مهدی مقدسی با تاکید بر اینکه در استان مرکزی خواستار جدید نیستیم بلکه باید ۵ کارخانه بزرگ و مشکل این استان مرکزی – هپکو، آذرآب، ماشین‌سازی، واگن‌پارس و کمباین‌سازی – رفع چالش و احیا شوند، افزود: برای آذرآب و واگن‌پارس تصمیمات معقول و موثری اتخاذ و آرامش نسبی حاکم شد و باید این شرایط تثبیت و در قبال دیگر صنایع نیز انجام شود.

در ادامه این نشست علی ابراهیمی‌نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: همسو با افزایش تولید و رفع موانع موجود در این راستا باید بازار مصرف نیز تعریف شود، در غیر این صورت رفع موانع تولید اثری نخواهد داشت.

علی ابراهیمی‌با اشاره به تعطیلی کارخانه قند شازند گفت: از سال ۱۳۸۹ به بهانه فرسودگی و در واقع به دلیل قیمت شکر این کارخانه به تعطیلی کشیده شد که با توجه به بیکاری جوانان شهرستان این شرایط قابل قبول نیست.

به گزارش ابسنا وی افزود: در کنار شرکت قند که متعلق به بنیاد مستضعفان است، این بنیاد با دریافت تسهیلات اقدام به احداث کارخانه بهنوش کرد که تاکنون راه‌اندازی نشده است و با وجود اینکه این بنیاد یکی از نهادهای مورد قبول مردم در کشور است، اما به واسطه این دو اقدام غیرقابل قبول چهره خود را در شهرستان شازند مخدوش کرده است و باید به سرعت به عنوان یکی از مطالبات اساسی مردم منطقه تعیین تکلیف شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به بخش سربند شهرستان شازند عنوان کرد: این بخش با وجود ۹۰ روستا و یک شهر جمعیتی کمتر از ۱۱ هزار نفر دارد و در واقع به بخشی فراموش شده بدل شده است و باید در کنار کشاورزی صنعت را در این بخش توسعه داد و حداقل در جهت ایجاد یک ناحیه صنعتی اقدام شود.

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 4 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 14:36