طرز تهیه کباب کوبیده مرحله به مرحله | بلاگ

طرز تهیه کباب کوبیده مرحله به مرحله

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

همه کباب ها یه طرف و کباب یه طرف دیگه، قبول دارین؟؟ در صورتی که کباب کوبیده خوب درست بشه و آبدار و یکم چرب هم باشه تبدیل میشه به یکی از لذیذترین کباب هایی که داریم حالا چه با چلو سرو بشه و چه با نون. در این مطلب هم طرز تهیه کباب کوبیده رو بهتون میگم تا بتونین تو خونه تهیه اش کنین و از طعم و مزه اش کنار خانواده لذت ببرین …

کباب کوبیده

کباب کوبیده

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده

  • ۵۰۰ گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفندی و گوساله
  • ۱۵۰ گرم پیاز رنده شده
  • زعفران در صورت تمایل
  • نمک و فلفل به میزان لازم
مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده

مراحل تهیه کباب کوبیده

ابتدا باید پیاز کباب رو با سایز ریز رنده کنیم و دقت کنین که حتما باید آب پیاز رو کاملا بگیرین برای این کار بهتره تا پیاز رنده شده رو داخل یه دستمال پارچه ای تمیز بریزین و خوب فشار بدین تا آبش کاملا کشیده بشه. در صورتی که پیاز آب داشته باشه کباب روی سیخ نمیمونه و میریزه. مقدار پیاز هم خیلی مهمه و سعی کنین دقیقا ۱۵۰ گرم باشه تا در نهایت کباب خوش طعمی داشته باشین.

رنده کردن پیاز

رنده کردن پیاز

حالا باید گوشتی رو که ۳ الی چهار بار چرخ کردیم  رو به پیاز اضافه کنیم. گوشت ایده آل برای کباب کوبیده ترکیب نصف به نصف گوشت گوساله و گوسفندیه تا کباب در نهایت چربی لازم رو داشته باشه. بهتره گوشت قلوه گاه گوسفند رو برای کباب کوبیده انتخاب کنین. چند بار چرخ کردن گوشت هم به انسجام کباب و موندنش روی سیخ کمک میکنه.

نمک و فلفل رو هم به میزان کافی به مواد اضافه میکینم. در صورت تمایل زعفران دم کرده هم بریزین ولی دقت کنین که زعفران باید خیلی غلیظ و کم آب باشه.

اضافه کردن گوشت

اضافه کردن گوشت

حالا مایه کباب رو انقدر ورز میدیم تا خوب منسجم بشه و گوشت کاملا بهم بچسبه به طوری که وقتی از ظرف بلندش میکنیم کل مایه یکباره از کاسه جدا بشه. بعد باید برای ۲ ساعت مایه کباب رو داخل یخچال بذاریم.

ورز دادن مایه کباب

ورز دادن مایه کباب

بعد از دو ساعت مایه رو از یخچال درمیاریم و پس از گذشت نیم ساعت حدود ۱۰۰ گرم از مایه کباب رو برمیداریم گلوله میکنیم و بعد یک سیخ پهن رو بین گوشت فرو میکنیم و گوشت رو روی سطح سیخ پهن میکنیم و در نهایت با انگشت روی گوشت فشار میدیم تا کباب با فاصله فرورفته بشه.

به سیخ زدن کباب

به سیخ زدن کباب

آخر کار منقل رو آماده میکنیم و وقتی آتش منقل افتاد و زغال ها گداخته و قرمز شدن سیخ کباب رو روی منقل میذاریم و با فاصله زمانی کم حدود سی ثانیه زیرو روش میکنیم تا کباب از روی سیخ نریزه. چون اگه یه طرفش بپزه و طرف دیگه خام باشه از سیخ جدا شده و میریزه.

کباب کردن

کباب کردن

بعد کباب شدن و پختن گوشت هم کباب کوبیده خوشمزه خودمون رو با برنج یا نون سرو میکنیم … نوش جان

کباب کوبیده

کباب کوبیده

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت: 18:02