گربه‌ی اخمو از شرکت قهوه غرامت گرفت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  گربه‌ی اخمو (Grumpy Cat) ستاره‌ی شبکه‌های اجتماعی و شخصیت اصلی بسیاری از میم‌های (meme) معروف، برنده‌ی دادگاهی برسر استفاده‌ی نادرست از تصویرش روی محصولات یک شرکت تولید و پخش نوشیدنی‌های قهوه‌ شد.

  گربه‌ی اخمو

  آیکافی – شرکت گیرنید بورج (Grenade Beverage) که به مالک این گربه پول داده بود تا از تصویر این شخصیت محبوب مجازی روی قهوه‌ی سردش استفاده کند، پا را از این فراتر گذاشت و بدون اجازه تصویر گربه‌ی اخمو را روی بسته‌های قهوه‌اش هم چاپ کرد. دادگاهی در کالیفرنیا به نفع گربه‌ی اخمو رای داد و حالا این شرکت قهوه باید غرامتی مضاعف به این گربه بپردازد.

  بیزنس اینسایدر می‌نویسد: حالا دیگه گربه‌ی اخمو بهانه‌ای برای خندیدن دارد. شرکت گربه‌ی اخمو (Grumpy Cat Limited) که صاحب این گربه تاباتا باندسن (Tabatha Bundesen) تاسیس کرده در دادگاهی در کالیفرنیا برنده شده. گرینید بورج قراردادی به ارزش ۱۵۰ هزار دلار با باندسن بسته بوده که به شرکت تولید و پخش قهوه اجازه می‌داده از تصویر گربه‌ی اخمو روی یکی از نوشیدنی‌های‌اش استفاده کند ولی گرینید بورج پا را از این فراتر گذاشته و بدون اجازه‌ی باندسن از تصویر گربه‌ی اخمو روی محصول دیگری هم استفاده کرده.

  تاباتا باندسن

  داستان این شکایت و دادگاه به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد و در نهایت امسال به نتیجه رسیده است. در بیانه‌ای که شرکت گربه‌ی اخمو سال ۲۰۱۵ منتشر کرده بود آمده: رفتار این شرکت تولید و پخش قهوه دلیلی واقعی برای اخمو بودن به گربه‌ی اخمو و صاحب‌اش داده.

  قهوه‌ی سرد

  شهرت گربه‌ی اخمو به سال ۲۰۱۲ باز می‌گردد و وقتی که تصاویر این گربه و چهره‌ی درهمش به‌صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد و در هزاران میم از آن به عنوان سوژه استفاده شد.

  بسته‌های قهوه

  شهرت این گربه چنان افزایش پیدا کرد که مالک او، شغل‌اش به عنوان یک گارسن را رها کرد و شرکت گربه‌ی اخمو را تاسیس کرد. اطلاعات دقیق از ارزش کنونی این شرکت در دسترس نیست ولی یک سال پس از تاسیس ارزش آن حدود یک میلیون دلار تخمین زده می‌شد. از آن زمان تا‌کنون تصویر گربه‌ی اخمو روی کالاهای بسیاری از جمله پوشاک، لیوان، قاب گوشی و غذای گربه‌ی کمپانی فریسکیز (Friskies) چاپ شده و مجسمه‌ی مومی این گربه به موزه‌ی مادام تسو (Madame Tussauds) راه پیدا کرده است.


  آموزش قهوه و باریستا
  نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 19:29
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها