نوشابه‌هاي گازدار با بدن ما چه مي‌كنند؟ | بلاگ

نوشابه‌هاي گازدار با بدن ما چه مي‌كنند؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نوشابه‌های توسط بخش بزرگی از مردم در جوامع سراسر دنیا مصرف شده و معمولاً طرفداران بسیاری دارند. این تمایل نه تنها به دلیل ارزان تر بودن در برخی از موارد نسبت به آب بلکه بیشتر به دلیل خوشمزگی و شیرین بودن آن است. اما نوشیدن نوشابه‌های گازدار یا هر ماده غذایی که حاوی مقادیر بالایی شیره ذرت با فروکتوز بالا باشد خالی از ضرر نخواهد بود. به گفته ی پزشکان و محققان شیره ذرت غنی از فروکتوز می‌تواند همان چیزی باشد که باعث شده چاقی و اضافه وزن در سراسر جهان و به خصوص در جوامعی که میزان مصرف نوشابه‌های گازدار در آن‌ها بالاست شایع شود.

اگر شما نیز برای کاهش وزن به یک رژیم غذایی سفت و سخت چسبیده اید و علیرغم تلاش‌هایتان به جایی نرسیده اید باید بدانید که تنها نیستید. شاید مشکل در رژیم غذایی که انتخاب کرده اید نباشد بلکه مشکل از همان نوشیدنی‌های خوشمزه و شیرینی است که همراه با غذاهایتان می‌خورید. شاید تاکنون شنیده باشید که پس از مصرف نوشابه‌های گازدار و دیگر نوشیدنی‌های شیرین حاوی مقادیر فروکتوز بالا چه اتفاقی در بدنتان رخ می‌دهد اما مطالعات نشان داده که اوضاع از آن چه که فکر می‌کردید نیز بدتر است. مطالعات نشان داده که فروکتوز مانند شکر نیست.

البته شاید هر دو شیرین باشند و مزه نسبتاً یکسانی داشته باشند اما برای بدن شما این دو ترکیب‌های کاملاً متفاوتی هستند. سلول‌های بدن مشتاق تجزیه کردن گلوکز هستند اما بدن در مقابله با فروکتوز سردرگم می‌شود و در نهایت فرآیندی درست همانند آن چه که در مورد اتانول (الکل موجود در برخی نوشیدنی‌ها) رخ می‌دهد در مورد فروکتوز نیز انجام می‌گیرد بدون آن که اثرات آن را داشته باشد. در حالی که کبد فروکتوز را تجزیه می‌کند، نوعی چربی بد تولید می‌شود که متهم اصلی بسیاری از چاقی‌ها و افزایش وزن‌ها به شمار می‌آید. در ادامه می‌خواهیم اتفاقاتی که در ساعت اول پس از نوشیدن نوشابه‌های گازدار رخ می‌دهد را برای شما بازگو کنیم.

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت: 19:29