توصیه محققان برای مصرف غذا و نوشیدنی محافظ قلب چیست؟ | بلاگ

توصیه محققان برای مصرف غذا و نوشیدنی محافظ قلب چیست؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، «دیوید اسلاتوینر» سرپرست تیم تحقیق از بخش کاردیولوژی در نیویورک، در این باره می‌گوید: بیماری قلبی سالانه جان صدها هزار نفر را می‌گیرد، اما بسیاری از این شرایط قابل پیشگیری هستند.

وی در ادامه توضیح می‌دهد: ورزش، رژیم غذایی و متعادل و اجتناب از رفتارهای پرخطر نظیر سیگار کشیدن، بهترین شیوه‌های حفظ سلامت قلب هستند.

تیم کاردیولوژی وی نکاتی را در مورد پیشگیری از بیماری قلبی می‌کنند:

– مصرف مواد غذاهای کاملا گیاهی نظیر میوه و سبزیجات، مغزیجات آجیلی و دانه‌ها. کاهش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی فرآوری شده یا تصفیه شده نظیر نان سفید و نوشیدنی‌های حاوی قند نظیر نوشابه گازدار.

– پرهیز از مصرف چربی‌های ترانس که در مواد خوراکی پخته بسته بندی شده، اسنک‌ها، مارگارین و فست فودهای سرخ شده وجود دارد. چربی‌های ترانس ریسک بیماری قلبی یا سکته را افزایش می‌دهند.

– عدم استعمال سیگار. طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، قرارگیری در معرض دود سیگار عامل بروز حدود ۳۴ هزار مرگ زودهنگام ناشی از بیماری قلبی است.

– داشتن خواب کافی که ۷ تا ۸ ساعت در طول شبانه روز است. اگر دچار اختلال خواب هستید به فکر درمان آن باشید. این عارضه با مشکلات ضربان قلب و بیماری قلبی مرتبط است.

– کنترل فشارخون.

– ورزش منظم (حداقل ۳۰ دقیقه در روز، و هفته ای ۵ روز) و کنترل استرس از طریق شیوه‌های نظیر مدیتیشن، یوگا، ورزش یا سپری کردن وقت با دوستان و خانواده.

– حفظ بهداشت دندان‌ها و لثه. افراد مبتلا به بیماری لثه غالبا دارای فاکتورهای پرخطر مشابه بیماری قلبی هم هستند.

منبع: مهر

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 12 تاريخ : سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت: 18:33