افزایش هورمون رشد با مصرف عرق گیاه باباآدم | بلاگ

افزایش هورمون رشد با مصرف عرق گیاه باباآدم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در حوزه طب سنتی ایران‌، گیاهان و عرقیات نوشیدنی داریم که خواصی دوگانه دارند یعنی در شرایطی خاص‌، می‌توانند به عناوین مختلف‌، خواص درمانی متفاوتی را از خود نشان دهند از جمله این گیاهان دارویی می‌توان گیاه مریم‌گلی، گیاه ‌، تخم گیاه خاکشیر‌، پوست درخت توت‌، هوفاریقون و خیلی از گیاهان دارویی دیگر را نام برد.

به عنوان مثال برگ گیاه مریم گلی در ترکیب با گیاهانی از جمله نعناع و فلفل و زعفران، نوشیدنی ترکیبی لاغر‌کننده‌ای است اما در ترکیب با کتیرای گون و فلوس و حتی عسل، ترکیبی چاق‌کننده است.

چنانچه یک قاشق غذاخوری تخم گیاه خاکشیر را در یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و با عسل شیرین کنید و به صورت نوشیدنی مصرف کنید خاصیت ملین خواهد داشت اما مصرف آن با آب سرد یا مصرف آن به‌صورت بوداده از اسهال پیشگیری می‌کند؛ نکته جالب در این است که خاکشیر میتواند در دو شرایط عکس یکدیگر (یبوست و اسهال) مفید باشد.

در کتب سنگی از حکمای قدیم طب سنتی ایران آمده است که اگر پوست درخت توت سفید را برش دهید و آن را به طرف بالا بکشید و از درخت جدا کنید، جوشانده‌اش خاصیت قی‌آور دارد اما اگر به طرف پایین بکشید و از درخت جدا کنید، جوشانده‌اش خاصیت مسهلی دارد.

برگ گیاه کاسنی در ترکیب با سرکه و دارچین درمان‌کننده بسیار خوب اسهال است اما اگر همین گیاه را با گلسرخ + گل نیلوفر+ برگ سنا + عناب + گل گاوزبان مخلوط کنیم و به‌صورت دمنوش کاسنی تجویز کنیم، ترکیبی ملین و مسهل به شمار می‌آید.

نوشیدن دمنوش ریشه و برگ گیاه باباآدم‌، کاهنده قد هستند‌، بهتر است از شکل تقطیر شده آن استفاده کنند.

گیاه رازیانه یک فیتواستروژن است یعنی ذاتا حاوی استروژن است؛ تخم این گیاه اثرچندانی در تنظیم قاعدگی  ندارد اما عرق رازیانه یکی از موثرترین داروها در درمان بیماریهای زنان محسوب می‌شود.

لذا توصیه و تاکید می‌شود از مصرف خودسرانه داروها و گیاهان دارویی چه بصورت تکی یا مفرده و چه بصورت ترکیبی و مرکب‌، خودداری کرده و در هر حال برای مقاصد درمانی خاص، با طبیب حاذق هماهنگ باشید.

منبع: تسنیم

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت: 6:56