روندهای رو به رشد در صنایع چای و قهوه | بلاگ

روندهای رو به رشد در صنایع چای و قهوه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین صنایع چای و قهوه در سال‌های اخیر با روندها و گروه‌های محصولی نوظهوری همراه بوده‌اند، به ویزه محصولا “آماده‌ی نوشیدن” (RTD) که به مذاق نسل‌های جدید بسیار خوش آمده‌اند. از محصولات کارکردی گرفته تا فرآیندهای نوین پردازش محصولا، برخی از این نوآوری‌ها را مورد اشاره قرار می‌دهیم.
در سراسر صنعت نوشیدنی – که شامل قهوه و چلای هم می‌شود- مصرف‌کننده‌ها به دنبال محصولاتی سالم‌تر هستند و در این میان، نسل‌های جدید نسبت به امتحان محصولات و ایده‌های جدید تمایل بیشتری نشان می‌دهند.
در صنعت چا و قهوه نیز اوضاع به همین منوال است است، به ویزه محصولات کارکردی مانند انرژی‌زاها که این روزها و برای مخاطبان پرمشغله ی امروزی محبوبیت بالایی دارند.

چای: سلامت، کارکرد و ارزش غذایی
فروش صنعت گروه‌های محصولی چاه‌های سرد در امیکا، در سال گذشته با ۹٫۲ درصد رشد همراه بوده است و به یک میلیارد دلار رسیده است. چای از این موهبت ذاتی برخوردار است که یک نوشیدنی کم کالری و حاوی آنتی اکسیدان است. ماجراجوهای نسل هزاره مخاطب انواع جدیدی از چای هستند که در گروه محصولات سالم جایگاه‌سازی می‌شوند.
زمانی این صنعت پر از محصولاتی بود که که همگی حاوی قند بودند، اما چای‌های آماده‌ی نوشیدنی جدید، اغلب بدون قند هستند یا دارای قند کمتر هستند و عناصر طبیعی در آن‌ها به کار رفته است.
چای سبز، چه به صورت برگ و چه در قالب محصولات آماده ی نوشیدن از پررنگ‌ترین روندهاست. در رده بعدی، چای ژاپنی سِنچا قرار دارد با رشدی سریع به بازارهای دنیا راه پیدامی‌کند.

قهوه: سرد-دم، سرد-پرس و نیترو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین اغلب روندهای جدید دنیای قهوه حاصل نوآوری‌های قهوه‌ی موج سوم هستند و تمرکز محصولات و برندهای محبوب بر رویکردهای محلی‌تر و نیش-مارکت اسن. مخاطبان حالا دیگر بیش از پیش به این اهمیت می‌دهند که دانه‌های قهوه از کجا و کدام سرزمین می‌آیند و به چه شیوه‌ای پردازش می‌شوند.
قهوه‌ی سرد-دم، که با نفوذ آب سرد در سابه‌ قهوه به دست می‌آید و اسیدیته‌ی پاینی دارد و قهوه‌ای لطیف‌تر است، از محصولاتی بوده که با بیشترین استقبال در میان مخاطبان رو برو بوده است.
فضای رشد بکر در صنعت قهوه بسیار است و در این میان قهوه‌ی سرد-پرس به سرعت در حال فتح بخش‌های بیشتتری از بازار است. این قهوه که به شیوه‌ی متفاوتی نسبت به قهوه‌ی سرد-دم به دست می‌آید، ادعای بافتی بهتر و لطیف‌تر دارد.
نیترو کافی که همان قهوه  سرد-دم است که با استفاده از گاز نیتروژن، دارای کف خامه‌ای و لطیف بیشتری است، راه خود را از منوهای زنجیره‌هایی نظیر استارباکس به قفسه‌های خرده‌فروشی‌ها باز کرده است.
قهوه که به خودی خود و به یمن داشتن کافئین، جزو نوشیدنی‌های انرژی زا محسوب می‌شود، به تدریج شانس خود را بیشتر از پیش در رده‌ی محصولات کارکردی امتحان می‌کند و از جمله ای این روندهای نو، می‌توان به تولید قهوه‌های پروتئین دار آماده ی نوشیدن اشاره کرد

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 12 فروردين 1397 ساعت: 22:57