کافه‌ای برای نوشیدن قهوه دمی+ تصویر

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، قهوه دمی‌از آن دست نوشیدنی‌هایی است که به تازگی در کافه‌های ... با عنوان : کافه‌ای برای نوشیدن قهوه دمی+ تصویر بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، قهوه دمی‌از آن دست نوشیدنی‌هایی است که به تازگی در کافه‌های ایران جا باز کرده است. در کشور ما که چای نوشیدنی اول آن است، وارد شدن یک رقیب و پیشرفت آن سخت است. آن هم رقیبی مانند قهوه که در بیشتر کشورهای جهان بیشترین مصرف را در بین نوشیدنی‌ها دارد. اما این روز‌ها شاهد هستم که با افزایش تعداد کافه‌ها، واردات انواع مختلف قهوه و تجهیزات مربوط به آن و بالا رفتن سطح علمی‌باریستاهای کشور، قهوه‌های با کیفیت در همه کافه‌ها سرو می‌شود و مشتری‌ها از این نوشیدنی بیشتر از قبل استقبال می‌کنند.

ایل کافه

زمانی در سال‌های نه چندان دور وجود داشت که ما ایرانی‌ها قهوه را به دو نوع قهوه ترک یا قهوه‌های فوری که با آب جوش و شکر درست می‌کردیم می‌شناختیم. اما حالا بیش از ده‌ها روش و ابزار برای درست کردن قهوه در کافه‌ها داریم که هرکدام طعم منحصربه‌فردی را می‌دهند. دسته اول قهوه‌های ماشینی هستند که از آن‌ها اسپرسو می‌گیریم و بعد از ترکیب اسپرسو با شیر و انواع سیروپ نوشیدنی‌های متنوع مثل لاته، موکا، کارامل ماکیاتو و …. می‌گیریم.

و دسته بعدی که آن را موج سوم قهوه یا قهوه دمی‌می‌دانیم. دانه‌های قهوه تک خواستگاه با فرآیند شست‌وشو و رُست منحصر به فرد که هر کدام چندین طعم را در خود دارد. طعم‌های عجیبی که در یک لیوان نوشیدنی رقیق و به رنگ چای وجود دارد.

در چرخه گذر قهوه از مزرعه و رسیدن به فنجان، هزاران فرد و هزاران متغییر تاثیرگذار وجود دارند که عملکرد هر کدام در محصول نهایی تاثیر دارد. بحثی که درباره آن بینهایت صفحه کتاب وجود دارد و بررسی هر کدام ساعت‌ها زمان می‌برد. در این مطلب کافه‌ای را معرفی می‌کنیم که با تجهیزات قهوه‌ دمی‌مثل کمکس و اروپرس و … و همینطور با قهوه‌های تک خاستگاه، فنجانی از طعم‌های اعجاب انگیز را برایتان سرو می‌کند.

ایل کافه

ایل کافه

ایل کافه در خیابان فلسطین فقط یک کافه نیست. اگر چند روز پشت سر هم و در بعداظهر‌ها به اینجا بروید متوجه تفاوت آن با کافه‌های دیگر می‌شوید. مهمترین ویژگی‌اش فضای راحت، صمیمی‌و بزرگ است. از آنجایی که رفتار پرسنل بیشترین تاثیر را در صمیمیت کافه دارد، شما در ایل کافه اصلا احساس تنهایی نمی‌کنید و اگر جمعتان خصوصی باشد حریم خودتان را دارید. ایل کافه باریستاها و قهوه‌های تخصصی دارد. تا جایی که اگر جرات تجربه طعم‌های جدید را دارید کافی است انتخاب نوشیدنی‌تان را به باریستا واگذار کنید.

مثلا درمورد قهوه‌ دمی، وقتی باریستا به شما می‌گوید کمکس‌ای را آماده کرده است که با گریپ‌فروت دم شده است و به همراه مربای گریپ فروت دست ساز خودش سرو می‌شود، چطور می‌توانید این پیشنهاد استثنایی را رد کرده و خودتان را از تجربه طعمی‌که در هیچ جای دیگری نیست محروم کنید؟

در ایل کافه یک بار برای قهوه دمی‌وجود دارد که همه دستگاه‌ها مثل کمکس، اروپرس، فرنچ پرس، وی سیکستی و … روی آن چیده شده است. همینطور می‌توانید پشت بار بایستید و تمام مراحل آماده‌سازی قهوه‌تان را ببیند یا حتی در آن مشارکت داشته باشید. قهوه تک خواستگاهی که در ایل سرو می‌شود از برند پترا است. شما می‌توانید قهوه و دستگاه‌های دم آوری آن را هم از ایل کافه تهیه کنید.

منبع: فیدیلیو

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 ساعت: 14:19