چگونه سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ ارتقا دهیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، انواع قهوه و مصرف آن بی شک بخش عمده ای از برنامه روزانه بسیا... با عنوان : چگونه سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ ارتقا دهیم؟ بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، انواع قهوه و مصرف آن بی شک بخش عمده ای از برنامه روزانه بسیاری افراد در جای جای دنیا است. اما از طرفی برای بسیاری افراد یک فنجان قهوه ساده خیلی راضی کننده نخواهد بود. امروزه تهیه قهوه‌های خاص و متدهای جالب در ارائه آن‌ها بسیار فراگیر شده است. بنابراین اگر شما هم در کافه خود خدمات قهوه ارائه می‌دهید بد نیست با این متدها و شیوه‌ها بیشتر آشنا شوید.

به هر صورت چه شما به دنبال اضافه کردن نوشیدنی‌های جدید به منوی خود باشید و یا فقط در صدد اضافه کردن چند نوع قهوه ساده و ارزان باشید راه‌هایی برای سرو بهتر این نوشیدنی‌ها وجود دارند که بی شک به کمک شما می‌آیند.

انواع قهوه و توانایی‌های رستوران

قبل از این که تغییرات عمده ای در سیستم سرویس انواع قهوه در رستوران خود به وجود بیاورید، بد نیست ابتدا توانایی‌های سرویس‌های رستوران و نیاز مشتریان را بهتر بشناسید. اگر شما یک فروشگاه معمولی دارید که در طول روز فقط چند فنجان قهوه ساده به فروش می‌رسانید به احتمال زیاد نیازی به برپایی دستگاه اسپرسوساز در رقابت با دیگران نخواهید داشت.

اما اگر رستورانی با جای نشستن و امکاناتی از قبیل سرو صبحانه دارید می‌توانید از دستگاه‌های مختلف قهوه ساز استفاده کنید و از آن‌ها سود ببرید. اگر هم می‌خواهید تغییراتی در رستوران خود به وجود بیاورید و هنوز از نیازهای مشتریان خود آگاه نیستید می‌توانید از آن‌ها یک ارزشیابی بگیرید تا به خوبی متوجه درخواست‌های آن‌ها شوید.

<strong>چگونه</strong> سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ <strong>ارتقا</strong> <strong>دهیم؟</strong>

لوازم و دستگاه‌های سرو قهوه را تمیز نگه دارید

ساده ترین راه برای این که مطمئن باشید قهوه خوبی به مشتریان خود ارائه می‌دهید تمیز نگه داشتن دستگاه‌ها و لوازم جانبی سرو قهوه است. وقتی قهوه دم می‌کشد در دستگاه قهوه ساز مقداری روغن و تفاله از خود به جای می‌گذارد و این می‌تواند طعمی‌‌نامطلوب و تلخ برای قهوه‌های بعدی ایجاد کند. بنابراین بهتر است هر بار که از دستگاه قهوه ساز استفاده می‌کنید از تمیز شدن آن برای دفعات بعدی مطمئن شوید.

چگونه سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ ارتقا دهیم؟

قهوه‌سازهای فرانسوی

قهوه سازهای فرانسوی شیوه بسیار جالب و ارزانی برای تهیه قهوه ارائه می‌دهند. با این روش دانه‌های قهوه سابیده نشده مستقیما در آب دم می‌کشند و به همین سبب قهوه خوشمزه و غلیظی درست می‌شود. این روش دم کردن قهوه علاوه بر این که دستگاه قهوه ساز را به میز مشتری منتقل می‌کند هر بار هم می‌تواند برای ۲ تا ۳ نفر قهوه تهیه کند و دست شما را در تهیه انواع قهوه‌ تازه و خوشمزه باز می‌گذارد. البته بسیاری از قهوه سازهای دیگر هم همین کار را می‌کنند و شما می‌توانید قهوه ساز را به روی میز مشتری منتقل کنید اما به سبب استفاده از فیلتر کاغذی موجود در آن‌ها طعم قهوه آن قدر قوی نخواهد بود.

چگونه سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ ارتقا دهیم؟

سرمایه‌گذاری روی اسپرسو

با وجودی که تهیه دستگاه اسپرسو ساز برای رستوران شما سرمایه گذاری زیادی می‌خواهد اما در عوض دست شما را در تهیه بسیاری از انواع قهوه باز می‌گذارد. اگر سرو صبحانه بخش بزرگی از تجارت رستوران شما را تشکیل می‌دهد بدون شک باید گزینه اسپرسو را به منوی خود اضافه کنید. اما اگر اکثر فروش شما در وعده‌های شام و ناهار است احتمالا نیازی به سرو بیش از یک یا چند نوع قهوه ساده نخواهید داشت.

البته اگر بر روی فروش و سرو اسپرسو سرمایه گذاری می‌کنید باید بدانید یادگیری نحوه استفاده از آن برای شما و کارمندانتان بسیار مهم و ضروری خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید اسپرسوهای عالی را به صورت جداگانه و یا به صورت نوشیدنی‌های خاص به مشتریان خود ارائه بدهید.

چگونه سرویس ارائه قهوه‌ را در کافی‌شاپ ارتقا دهیم؟

استفاده از دانه‌های مناسب قهوه

قهوه سازهای مختلف هر یک به دانه‌های قهوه با سایزهای مختلفی نیاز دارند. بنابراین برای این که بهترین و خوشمزه ترین قهوه را به مشتریان خود ارائه بدهید سعی کنید بهترین و مناسب ترین سایز دانه قهوه را متناسب با دستگاه خود تهیه کنید. به این ترتیب از دستگاه‌های قهوه ساز خود بهترین کارایی را دریافت خواهید کرد.

منبع: فیدیلیو

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 19 تاريخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 ساعت: 14:19