چهارمین دوره مسابقات کشوری باریستا آغاز شد

ساخت وبلاگ
چکیده : عصر امروز هفدهم اردی‌بهشت ۹۷ چهارمین دوره مسابقات کشوری باریستا در باغ موزه‌ی قصر آغاز به‌کار کرده ا... با عنوان : چهارمین دوره مسابقات کشوری باریستا آغاز شد بخوانید :

آموزش قهوه و <strong>باریستا</strong>

عصر امروز هفدهم اردی‌بهشت ۹۷ چهارمین دوره مسابقات کشوری باریستا در باغ موزه‌ی قصر آغاز به‌کار کرده است. این مسابقات در حاشیه‌ی نمایشگاه «کافه: مقصد گردشگری شهری» برگزار می‌شود.

آیکافی – امسال ۱۹ باریستا در این مسابقات شرکت کرده‌اند که از بین آن‌ها ۳ باریستا زن هستند. همچنین برای اولین بار در این دوره از مسابقات، تیم داوری با شرکت در آزمون عملی و کتبی برگزیده شدند. تیا لوبلینخوف سرداور بین‌المللی از کشور زامبیا سرداوری این دوره از مسابقات را برعهده دارد. او سال گذشته نیز برای داوری سومین دوره مسابقات ملی باریستا به ایران سفر کرده بود.

طبق اعلام برگزارکننده‌ی این مسابقات، انجمن باریستاهای ایران (IBG)، به دلیل تحریم‌های انجمن قهوه تخصصی (SCA) علیه ایران، مشخص نیست که نماینده‌ی کشورمان بتواند در مسابقات جهانی باریستا در آمستردام هلند شرکت کند. با این‌حال اعلام شده که نفر نخست این مسابقات به هلند اعزام خواهد شد تا به‌عنوان داوطلب در این رویداد حاضر باشد.

انجمن باریستاهای ایران (IBG) به‌عنوان نماینده‌ی نهاد جهانی رویدادهای قهوه (WCE) تاکنون برگزاری سه دوره مسابقات ملی باریستا و ۲ دوره مسابقات ملی لاته آرت را در کارنامه‌ی خود دارد. انجمن باریستاهای ایران از پاییز ۱۳۹۳ شروع به‌کار کرده اما در مهرماه ۱۳۹۵ اعلام شد که این انجمن از این پس زیر نظر انجمن غیرانتفاعی «ترویج خوراک و نوشیدنی» فعالیت می‌کند.

در اولین دوره‌ی مسابقات باریستای ایران سال ۱۳۹۴ تعداد ۳۵ باریستا در این مسابقات حضور داشتند. در سال‌های ۹۵ و ۹۶ تعداد باریستاهای شرکت‌کننده به ترتیب به ۳۰ و ۲۶ نفر رسید. در طی این سال‌ها مهران محمدنژاد، منصور احسانی و جواد اکبری از طرف ایران به مسابقات جهانی باریستا اعزام شده‌اند.

در چهارمین دوره مسابقات کشوری باریستا که با دومین دوره نمایشگاه «کافه: مقصد گردشگری شهری» همراه شده، برنامه‌هایی چون گردهم‌آیی کافه‌های سیار، اولین دوره مسابقات میکسولوژی مولکولی و مسابقه عکاسی کافه برگزار می‌شود. همچنین در بخش نمایشگاهی، کافه‌ها و کسب‌وکارهایی از صنعت قهوه حضور خواهند داشت.

این رویداد تا ۲۲ اردی‌بهشت ۹۷ در محل باغ موزه‌ی قصر برقرار خواهد بود.

مسابقات ملی باریستا ایرانمسابقات ملی باریستا ایران


آموزش قهوه و باریستا
...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 ساعت: 9:29