نارضایتی از عملکرد مسئولان دولتی در کنترل بحران صنایع غذا و نوشیدنی/کور سوی امیدی از سوی کره شمالی/ تعجب از اظهارات رییس سازمان چای درباره ارزش افزوده/فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی؛ تلاش برای زنده نگه داشتن تولیدکنندگان | بلاگ

نارضایتی از عملکرد مسئولان دولتی در کنترل بحران صنایع غذا و نوشیدنی/کور سوی امیدی از سوی کره شمالی/ تعجب از اظهارات رییس سازمان چای درباره ارزش افزوده/فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی؛ تلاش برای زنده نگه داشتن تولیدکنندگان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ظهر یکشنبه ۷ مرداد به همت فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی، مهندس امیر ثابت‌پی رییس هیات مدیره این فدارسیون مهندس محسن نقاشی دبیر اجرایی آن جمعی از فعالان صنایع غذا و نوشیدنی کشور به میزبانی دکتر رسول قملاقی در رستوران دانته گرد هم آمدند تا از سختی روزگار بر این صنایع با هم گفتگو کنند و به قول قدیمی‌ها«عقل‌هایشان را روی هم بگذارند» و برای انواع و اقسام مشکلاتی که این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، چاره‌ای بجویند و در حد امکان زخم‌های یکدیگر را مرهمی‌باشند.

بیشتر دغدغه‌های فعالان صنعت غذا و نوشیدنی از هر صنفی که بودند تا حد زیادی مشترک بود. درد بیشتر آنها مشکلات حاکم بر فضای کلان اقتصاد کشور بود؛ از مشکلات ارز، تحریم‌ها، واردات مواد اولیه و ماشین آلات، ضعیف شدن قدرت خرید مصرف کنندگان و همچنین تنگ شدن یا بسته شدن مسیرهای صادرات.

از طرف دیگر بیشتر آنها از عملکرد و مساعی بخش‌های مختلف دولتی به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدیریت بحران چندان راضی نبودند. یکی از آنها می‌گفت که از آقای شریعتمداری انتظار بسیار بیشتری می‌رفت و دیگری می‌گفت این وزیر ذی‌نفوذ در چاهی که ترامپ کنده گرفتار آمده است و اگر شرایط همان شرایط دوران آقای نعمت زاده بود؛ آقای شریعتمداری به مراتب عملکرد و مدیریت بهتری داشت.

واقعیت اما این است که درباره عملکرد تیم دولت در بحران‎های اخیر اقتصادی دو باور نسبتا جا افتاده در میان فعالان صنایع غذا و نوشیدنی شکل گرفته است که در لابه‌لای گلایه‌های حاضران در نشست امروز هم تا حد زیادی نمود داشت:

۱- از مسئولان دولتی عزم بیشتری برای حل مشکلات فعالان صنایع غذا و نوشیدنی انتظار می‌رود اما این عزم در آنها دیده نمی‌شود.

۲- گاهی مواقع بخش دولتی به عنوان مانعی در مسیر فعالیت صنایع غذا و نوشیدنی قرار می‌گیرد؛ حتی در شرایط کنونی.

گزارش سفر به کره شمالی

در این نشست نبی جرک عضو هیئت مدیره فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی گزارشی از سفر اخیرش به کره شمالی به حاضران ارائه کرد. جرک که با هدف بررسی شرایط حضور فعالان صنایع غذا و نوشیدنی ایران به کره شمالی سفر کرده بود از استقبال فراتر از انتظار کره کمونیست از هیات ایرانی گفت و اینکه آنها به حضور سرمایه‌گذاران ایرانی در کشورشان دل خوش دارند. واقعیت اما این است که با همه تغییراتی که کره شمالی در چند وقت اخیر داشته و کیم جونگ اون رهبر جوان این کشور گام‌های بزرگی- در حد دیدار با ترامپ و سفر به کره جنوبی- را برای خروج این کشور از انزوا برداشته اما هنوز تا ترمیم دیوار بی‌اعتمادی سرمایه گذاران به این کشور مسیر طولانی باقیست.

به هرحال آقای جرک به جزییات جالبی از کشور کره شمالی از بافت جمعیتی، شرایط نظامی‌و اقتصادی آن گرفته تا هتل اقامت و حمل نقل در این کشور اشاره کرد. پس از این گزارش، باوجود همه دغدغه‌ها اما می‌شد روشن شدن کور سوی امیدی را در چشمان تنی چند از حاضران در نشست دید.

تعجب از اظهارات رییس سازمان چای درباره حذف مالیات بر ارزش افزوده

در  متن این نشست نکات دیگری به طور بریده بریده میان فعالان صنعت غذا و نوشیدنی کشور هم رد و بدل شد؛ از امکان سرمایه گذاری در عمان گرفته تا اظهارات مهندس حبیب جهانساز، رییس سازمان چای درباره اشتباه بودن حدف مالیات بر ارزش افزوده از چای خارجی. احمدرضا بخشی، رییس کمیسیون تخصصی چای که  از این اظهارات آقای جهانساز متعجب بود، گفت:« این اظهارات با شناخت قبلی من از مهندس جهانساز همخوانی ندارد. حذف مالیات بر ارزش افزوده از چای خارجی به نفع مصرف کننده بود چرا که در نهایت مصرف کننده این مالیات را پرداخت می‌کرد. چرا  برداشتن بار از روی دوش مصرف کننده اشتباه است؟!»

سقوط از برای زندگی تا برای زنده ماندن

مهندس امیر ثابت پی رییس هیات مدیره فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی هم در گفتگویی مفصل به انگیزه‌های تشکیل این فدارسیون از سه سال قبل و سیر تحولات آن تا امروز اشاره کرد. مشروح این گفتگو در روزهای آینده در پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین منتشر خواهد شد.

از فحوای سخنان آقای ثابت پی اینطور برداشت کردیم که فدراسیون برای دفاع از حق مجموعه‌های تولیدی صنایع غذایی در مقابل تخریب‎های رسانه‌های رسمی‌و حتی بخش‌هایی از دولت شکل گرفت اما امروز و با توجه به بحران اقتصادی موجود، کارکرد اورژانسی پیدا کرده و با پیگیری مسائلی مانند حذف مالیات بر ارزش افزوده و نشست‌های مختلف با مسئولان دولتی به دنبال زنده نگه داشتن این مجموعه‌هاست و گویا چاره‌ای هم جز این نیست!

به هرحال این نشست پس از حدود سه ساعت به پایان رسید و فعالان صنایع غذا و نوشیدنی کشور در حالی رستوران دانته را ترک می‌گفتند که مشکلات همچنان باقی بود اما نفس این نشست نشان داد تا ناامیدی مطلق هم مسافتی مانده است.

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت: 6:22