واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند اما تولیدکنندگان ارز آزاد/ در جنگ اقتصادی امروز زمان آزمون و خطا نیست | بلاگ

واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند اما تولیدکنندگان ارز آزاد/ در جنگ اقتصادی امروز زمان آزمون و خطا نیست

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محسن نقاشی مدیرعامل و دبیر اجرایی فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی کشور در جلسه هم‌اندیشی نهادهای اقتصادی خصوصی اظهار کرد: صنایع غذایی ایران به نوبه خود در جنگ تحمیلی قسمتی از غذای رزمندگان را تامین می‌کرد و در تحریم‌ها همواره با چنگ و دندان در جهت استراتژی اقتصادی کشور یعنی تولید و اشتغال تلاش داشته است.

وی افزود: صنایع غذایی بعد از نفت بالاترین رقم صادرات و بالاترین رقم اشتغال را در کشور دارد اما همواره مورد بی مهری مسئولان بوده و مورد حمایت نیست. واردکنندگان در همین چند ماهه اخیر ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند اما مواد اولیه را به واحدهای صنایع غذایی با دلار آزاد فروخته‌اند و تولیدکنندگان صنایع غذایی و نوشیدنی تحت تأثیر قیمت‌های دلار آزاد بوده‌اند اما افزایش قیمت نداشته اند.

نقاشی با اشاره به پرداخت عوارض واحدهای تولیدی عنوان کرد: تولیدکنندگان انواع اقسام عوارض‌ها را پرداخت می‌کنند و برای جوانان و مهندسین ایران کار ایجاد می‌کنند در عوض واردکنندگان برای کارگران چینی کار ایجاد می‌کنند و اجناس بی کیفیت چینی را وارد کرده و در هر شرایطی تولیدات داخلی را آماج افترا قرار می‌دهند.

وی افزود: اما احترام و عزت واردکنندگان نزد متولیان تولید بیشتر است. البته ناگفته نماند که قطعاً واردکنندگان متعهدی هم در کشور وجود دارند.

مدیرعامل و دبیر اجرایی فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی کشور گفت: در این چند سال اخیر ماشین سازان کشور با کمترین امکانات ارتقای بسیار چشمگیری را داشته اند اما در مقابل، ما مصرف کنندگان اجناس بی‌کیفیت چینی هستیم. در بحث تولیدات داخلی ما به خودباوری نیاز داریم باید همه یکپارچه در هر جمعی چه خانواده ،فامیل ، محل کار هر اجتماعی همه را به تولید کالای ایرانی تشویق کنیم. کالای بد کیفیت در تمام ممالک وجود دارد ما کالای با کیفیت مناسب ایرانی خریداری نماییم تا تولیدکنندگان مجبور به تولید کالای با کیفیت مناسب شوند.

وی افزود: تنها با اتکا به تولید است که می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم. سه سال اقتصاد مقاومتی اعلام شد و امسال هم حمایت از کالای ایرانی است. اگر پیام مقام معظم رهبری را دست اندرکاران به درستی انجام داده بودند امروز مشکل بحران اقتصادی نداشتیم. دیگر زمان آزمون و خطا نیست باید قبول کنیم که امروز هم یک جنگ شروع شده است، جنگ اقتصادی و روانی که از جنگ تن به تن هم خطرناکتر است. ما باید فرهنگ تولید را شدیداً و با تمام قدرت ترویج دهیم، به جوانان و فرزندانمان ماهیگیری را یاد دهیم نه ماهی خریدن را.

منبع: ایلنا

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت: 23:26