اصول تبلیغات صنعتی چیست؟ | بلاگ

اصول تبلیغات صنعتی چیست؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین تبلیغات صنعتی که نام دیگر آن تبلیغات شرکت به شرکت است، به نوعی تبلیغات برای معرفی شرکت‌ها و کسب وکارهای به یکدیگر گفته می‌شود. این نوع تبلیغات می‌تواند شامل تبلیغات مواد خام برای محصولات شرکت‌های دیگر یا تجهیزات به کار رفته در فرآیند تولید آنها باشد.

تبلیغات صنعتی چگونه انجام می‌شود؟

هر کسب و کاری نوعا یک مصرف کننده است و نیاز دارد حداقل در چند مورد از خدمات شرکت‌های دیگر استفاده کند. ادارات نیاز دارند یک شرکت خدماتی را استخدام کنند، یک رستوران نیاز دارد فردی را برای تحویل مواد خامی‌که برای تهیه غذا لازم است استخدام کند و یک باغ وحش نیاز دارد از خدمات دامپزشکان بهره مند شود.

بسیاری از این مشاغل، به کارت‌های تجاری نیاز دارند و ممکن است لازم باشد فردی را برای تهیه این قبیل کارت‌ها استخدام کنند. شرکتی که در امر فروش قهوه فعالیت می‌کند، احتمالا نیاز دارد پودر قهوه را از یک شرکت دیگر خریداری کند، همچنین لازم است فنجان‌ها و بقیه موارد ضروری را از شرکت‌های دیگر خریداری کند. امکان دارد یک شرکت بزرگ، همه این نیازها را خودش برآورده کند، اما بیشتر شرکت‌ها این گونه نیستند.

نقش تبلیغات صنعتی

نقش تبلیغات صنعتی، کاهش آسیب خریداران، افزایش فروش، ایجاد شبکه‌های توزیع بیشتر و افزایش آگاهی از برند شرکت و در عین حال، کمک به دیگر شرکت‌ها برای انجام فعالیت‌ها به صورت کارآمد تر است.

انواع رسانه‌ها برای تبلیغات صنعتی

هر شرکتی که نیاز دارد محصولات یا خدمات خود را به شرکت‌های دیگر تبلیغ کند لازم است در مورد رقبای خود تحقیق کند، اما تاکتیک‌های تبلیغات صنعتی در تمامی‌شرکت‌ها یکسان نخواهد بود. رسانه‌های مکتوب و بازاریابی مستقیم، دو شبکه متداول برای مبارزات تبلیغاتی هر شرکت هستند و تبلیغاتی صنعتی هم از این قاعده مستثنی نیستند.

هنگام تبلیغات در رسانه‌های مکتوب، محصولات یا خدماتی که در شرکت‌های دیگر بازاریابی شده اند، باید ساده و خوانا باشد. قسمت برجسته تبلیغات باید به جای تکیه بر نام و عنوان تجاری شرکت، بر محصولات یا خدمات و کیفیت ارائه آنها متمرکز شود.این ساده ترین راه برای دیده شدن توسط مخاطبان هدف است.

همچنین لازم است اطلاعات تماس شرکت هم وجود داشته باشد، در نتیجه مشتری می‌تواند فورا محصولات یا خدمات مورد نظر را سفارش دهد. بازاریابی مستقیم، شامل تمام روش‌های دسترسی به مشتری به صورت مستقیم، از طریق تلفن یا به وسیله ایمیل و نامه است.

بروشورها و تماس سرد (روشی که در آن فروشنده یا بازاریاب، با هدف مشتری یابی، ارتباط حضوری و یا تماس تلفنی برقرار می‌کند) چند نمونه از بازاریابی مستقیم هستند. نمایش‌ها و نمایشگاه‌های تجاری نیز روش‌هایی هستند که کمپین تبلیغات تجاری می‌تواند در آن اتفاق بیفتد. موضوع مهمی‌که باید مد نظر قرار گیرد این حقیقت است که دستیابی به شرکت‌های دیگر به امید فروش محصولات به آنها و تبدیل کردن آنها به مشتریان ثابت، با روش‌هایی که برای جذب افراد هدف به کار می‌رود تفاوت دارد.

افرادی که در مورد تدارکات یک شرکت تصمیم گیری می‌کنند، اطلاعات خود را به همان روشی که افراد عادی برای کسب اطلاعات به کار می‌برند به دست نمی‌آورند. فنجان‌های کاغذی برای کافی شاپ‌ها که به صورت فله ای سفارش داده می‌شود معمولا در تلویزیون یا اینترنت تبلیغ نمی‌شوند، زیرا افرادی که برای شرکتی کار می‌کنند که به فنجان کاغذی نیاز دارد، به طور منظم فرصت تماشای تلویزیون پیدا نمی‌کنند. در عوض، احتمال بیشتری دارد که آنها روزنامه بخوانند یا در نمایشگاه‌های تجاری به دنبال آن محصولات باشند.

منبع: فرصت امروز

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : جمعه 2 شهريور 1397 ساعت: 10:27