بانوی قهوه تخصصی ارنا ناتسن درگذشت | بلاگ

بانوی قهوه تخصصی ارنا ناتسن درگذشت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ارنا ناتسن (Erna Knutsen)، زنی که در سراسر جهان به عنوان مادربزرگ قهوه‌ی تخصصی شناخته می‌شد در سن ۹۷ سالگی در گذشت.

<span style='box-sizing: inherit; direction: rtl; font-weight: bolder; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Vazir, Tahoma, sans-serif, Arial; font-size: 14px; text-align: justify;'>ارنا</span> کنوتسن

آیکافی – ناتسن اولین کسی است که ترکیب «قهوهتخصصی» را در سال ۱۹۷۴ به کار برد و در تمام عمر ارزش‌های جریان قهوه‌ی تخصصی را تبلیغ کرد: ارزش‌هایی چون کیفیت، هویت و تمایز.

او فعالیت خود در صنعت قهوه را در یک شرکت بزرگ تجارت قهوه شروع کرد. در این دوران بود که برای اولین بار با گونه‌های خاص که بعدتر آنها را تخصصی نامید آشنا شد. شرکت صاحب کار ناتسن، این گونه‌های قهوه را در کنار گونه‌های عادی‌تر خرید و فروش می‌کرد.

بعدتر ارنا شرکت تجارت قهوه خود را با نام تجاری ناتسن کافیز (Knutsen Coffees) راه انداخت.

او همچنین یک رسانه‌ی خبری تخصصی بنیان گذاشت که مایه‌ی الهام نسل‌های بسیار بوده و مفاهیم تخصصی قهوه را به بسیاری آموخته. از طریق این رسانه‌ی خبری ناتسن به زبان فعالان حوزه‌ی قهوه‌ تخصصی شکل داد و جنبش قهوه تخصصی را جهت‌مند کرد.

ناتسن از صمیم قلب شیفته‌ی قهوه و صنعت پیرامون آن بود و حضورش همواره مایه‌ی دلگرمی فعالان صنعت بوده. می‌توان از او به عنوان یکی از پیشگامان صنعت قهوه و قهوه تخصصی نام برد.

او در سال ۱۹۹۱ جایزه‌ی یک عمر دست‌آورد در صنعت قهوه را از انجمن قهوه‌ تخصصی آمریکا (SCAA) از آن خود کرد.


آموزش درک حسی قهوه

آموزش قهوه و باریستا

نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو

نیز ببینید ~

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت: 5:39