آشنایی با روش سرو نوشیدنی‌های مخصوص تایلند | بلاگ

آشنایی با روش سرو نوشیدنی‌های مخصوص تایلند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، استفاده از آبمیوه‌های طبیعی تازه که به طور دستی آبگیری می‌شوند بهترین راه برای گریز از گرمای به ظاهر گریزناپذیر تایلند است. گوشت میوه دلخواه تان را در مقابل خوتان فشرده و آب آن را  برایتان دریک بطری پلاستیکی باریک می‌ریزند. با وجودی که می‌توانید از آب انواع میوه‌ها  لذت ببرید ولی آب انار یکی از پیشنهادهای ماست. آب انار منبع غنی ویتامین Cوسرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است . بسیاری از نوشیدنی‌های تایلند قند بالایی دارند، ولی آب انار چنین نیست و مایه سلامتی است.

آب نیشکر

اگر عاشق شیرینی هستید، بدون نوشیدن یک بطری آب نیشکر نمی‌توانید تایلند را ترک کنید. پس از عبور نیشکر از دستگاه‌های پرقدرت مخصوص ، عصاره آن گرفته شده و تفاله اش در کنار فروشنده روی هم انباشته می‌شود. این نوشیدنی فوق العاده شیرین است و به سبب طعم قوی که دارد به سرعت نمی‌توان آن را نوشید.

نوشیدنی‌های ژله‌ای

در تایلند همه عاشق ژله سبزی هستند grass jelly. دسرهای تهیه شده از این نوع ژله که در آن ژله سیاه chao kuai  را با آب و یخ مخلوط کرده و سپس رویش شکر قهوه ای می‌پاشند بسیار محبوب هستند. این ژله را می‌توانید به چیزهای دیگر مثل بستنی نارگیلی یا سایر خوراکی‌ها هم اضافه کنید ولی بهترین روش در تایلند برای صرف این خوراکی عجیب افزودن آن به نوشیدنی‌هاست. فنجان ‌های پلاستیکی  را که داخل هر یک تکه ای ژله به شکل مکعب قرار دارد را می‌توانید با نوشیدنی دلخواه تان مانند چای، آب میوه و غیره پر کنید و صرف نمایید. فنجان‌هایی هم هستند که  در آن‌ها تا نیمه ژله سبزی ریخته شده و می‌توانید با هر نوشیدنی که دوست دارید آ ن‌ها را پر کرده و بنوشید.

آب نارگیل

وقتی برای خرید آب نارگیل می‌روید فروشنده آب نارگیل را که از قبل آماده شده و در ظرف‌های بزرگ نگهداری می‌شود با ملاقه در کاسه گودی برای شما سرو می‌کند تا نوش جان کنید. برای تهیه آب نارگیل گوشت خوشمزه آن را از پوست سخت آن جدا کرده و با آب میکس می‌کنند. فروشندگان آب نارگیل را هم به صورت ساده و هم با شربت عرضه می‌دارند. شربت آب و شکر که به آب نارگیل اضافه می‌شود آن را شیرین تر و خوشمزه تر می‌کند.

انواع پالوده‌ها

پالوده‌های تایلند متنوع و رنگارنگ هستند. اطمینان داشته باشید که ضرر نمی‌کنید اگر یکی از این پالوده‌های رنگین از پالوده هندوانه گرفته که در خود جام هندوانه سرو می‌شود (ظاهرا هندوانه‌های تایلند کوچک هستند و به اندازه طالبی‌های ایران می‌باشند.) تا پالوده مخلوط هویج و میوه اژدها و یا دیگر پالوده‌ها را سفارش دهید. در تهیه بسیاری از این نوشیدنی‌ها فواید میوه‌ها برای سلامتی در نظر گرفته شده مثلا پالوده مخلوط سیب، پرتقال و آناناس برای سیستم گوارش مفید است.تنوع بی نظیر میوه‌های تایلند در کنار تازگی این میوه‌های خوشمزه که در سرتاسر سال در تایلند پرورش می‌یابند، کاری می‌کنند که هنگام ترک تایلند دلتان برای این نوشیدنی‌های خوشمزه  تنگ شود.

قهوه

تایلند دارای انواع قهوه‌های مخصوص است. فراوانی و سهل الوصول بودن این نوشیدنی موجب محبوبیت آن گشته است. اگر شما یک قهوه شناس هستید در این صورت دکه‌های قهوه فروشی کنار خیابان گزینه انتخابی شما نخواهند بود. با این وجود خیلی از این قهوه فروشی‌ها یک  فنجان قهوه بزرگ سرد را به قیمت ۲۵B (کمتر از یک دلار) می‌فروشند بنابراین شاید بیارزد که کمی‌سطح توقع خود را پایین بیاوریم. این دکه‌ها انواع مختلف قهوه از جمله  قهوه موکا  mocha و قهوه لاته latte را عرضه می‌دارند. اگر قهوه شیرین دوست ندارید از فروشنده بخواهید که به آن شیرعسلی condensed milk اضافه نکند.  این جا در تایلند قهوه فروش‌ها به شدت علاقه مندند به قهوه شیرعسلی اضافه کنند! کافه تریاهای عالی هم در تایلند مخصوصا در نواحی پرجمعیت و شهری تر بسیار هستند.

شیر چای سرد تایلندی

Chai Yen  محبوب ترین نوشیدنی تایلند است. هر صبح تایلندی‌ها در سراسر کشور با هر وسیله ای که رفت و آمد کنند چه قطار، چه موتور سیکلت و چه قایق، یک بسته شیرچای سرد به همراه دارند و دستشان در اثر وزن این بسته که به مچ خود آویخته اند به عقب و جلو تاب می‌خورد. رنگ نارنجی روشن این چای غالبا خارجی‌ها را می‌ترساند ولی اجازه ندهید ظاهر عجیب آن شما را از نوشیدن این چای خوشمزه بازدارد. درتهیه این چای مقدار زیادی شیرعسلی و شیر خشک  به کار رفته است. گرچه هنوز درست نمی‌دانیم که چرا رنگ این چای نارنجی است ولی به نظر نمی‌رسد هیچ ضرری داشته باشد. بدون شک این چای یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی‌ها در تایلند است.

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت: 5:39