آغاز تعرفه آمریکا بر غذا و نوشیدنی وارداتی چین | بلاگ

آغاز تعرفه آمریکا بر غذا و نوشیدنی وارداتی چین

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل آنچه که نقض حقوق مالکیت معنوی توسط چین می‌خواند، تعرفه‌های ۲۰۰ میلیارد دلار از محصولات چینی را از امروز به میزان ۱۰ درصد افزایش داده است.
لیست هدف شامل مواد غذایی، نوشیدنی و لوازم الکترونیکی است بدین ترتیب در مجموع به همراه تعرفه‌های پیشین، حدود نیمی‌از واردات از چین شامل تحریم خواهد شد.
این تعرفه‌ها تا پایان سال جاری میلادی ۱۰ درصد خواهد بود ولی طبق وعده ترامپ از اولین روز سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.
پکن هم تصمیم دارد تعرفه‌هایی بر ۶۰ میلیارد دلار محصولات آمریکایی وضع کند که بیش از ۷۰ درصد کالاهای آمریکایی را شامل این عوارض گمرکی تلافی جویانه خواهد کرد.
ترامپ گفته است اگر چین، کشاورزان یا دیگر صنایع آمریکا را با وضع عوارض مجازات کند، دولت او بسرعت در پی وضع تعرفه‌های بیشتری روی محصولات چینی به ارزش حدودی ۲۶۷ میلیارد دلار بر خواهد آمد.
اگر ترامپ بخواهد روی ۲۶۷ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین تعرفه در نظر گیرد آن زمان تقریبا کل محصولاتی که از چین به آن کشور صادر می‌شود مشمول تعرفه شده است.
دولت آمریکا جنگ تجاری با چین را از ماه مارس (اسفند ۹۶) با تعرفه بر روی کالاهای این کشور کلید زد ترامپ در گام اول بر روی ۱۶ میلیارد دلار از اقلام چینی وارداتی تعرفه ۲۵ درصدی اعمال کرده بود او بعدا نیز ۳۴ میلیارد دلار دیگر اعمال کرد و امروز هم در سومین گام خود بر ۲۰۰ میلیارد دلار تعرفه بست.

منبع: ایرنا

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت: 14:26