قوطی‌های نوشیدنی را به چرخه تولید و مصرف بازگردانیم

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، کیشان سینک امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان قزوین گفت: کار... با عنوان : قوطی‌های نوشیدنی را به چرخه تولید و مصرف بازگردانیم بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، کیشان سینک امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان قزوین گفت: کارهایی که این سازمان انجام می‌دهد می‌تواند به اقتصاد کشورها کمک کرده و آنها را در مسیر بازرگانی و تجاری راهنمایی کند.

نماینده رسمی‌سازمان جهانی بسته‌بندی بیان کرد: سازمان جهانی بسته بندی در سال ۱۹۶۸ میلادی در توکیو تاسیس شد و با ۵۰ سال سابقه توانسته هر دوسال جلساتی در کشور استرالیا برگزار کرده و تجارب خود را منتقل کند.

کیشان سینک تصریح کرد: مهمترین هدف سازمان، جمع کردن کشورهای بیشتر برای به اشتراک گذاشتن دانش و آموخته‌های خود در صنعت بسته بندی است و تاکنون ۵۲ کشور از شش قاره جهان از جمله ایران در آن عضو شده اند.

وی گفت: بسته‌بندی مهمترین بخش تولید, و صادرات است و هر کالایی که تولید می‌شود برای فروش خود در داخل و خارج از کشور به بسته بندی مناسب نیاز دارد.

کیشان سینک بیان کرد: صنعت بسته بندی در تولید ناخالص داخلی بسیار تاثیرگذار است و به همین دلیل به اشتراک گذاشتن دانش آن در میان کشورها بسیار اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: این سازمان غیرانتفاعی است و دانش خود را با همه کشورهای عضو به اشتراک می‌گذارد و حامی‌رشد کشورهاست و آموزش در مناطق مختلف جهان را سرلوحه کار خود قرار داده است.

نماینده سازمان جهانی بسته‌بندی در ادامه گفت: با کمتربن مواد و هزبنه باید بهترین بسته بندی را ارائه کنیم و ایران با فرصت‌های بزرگی که برای صادرات محصولاتی مانند برنج، میوه، انگور و زعفران دارد ما آماده ایم بهتربن ایده‌ها و راه حل‌های خود در صنعت بسته بندی را با شما به اشتراک بگذاریم تا در این عرصه استفاده لازم را از این دانش جهانی داشته باشید و به محیط زیست خود هم خدمت کنید.

وی اضافه کرد: زمین ظرفیت‌های محدودی دارد و باید ضمن صیانت از منابع موجود در آن برخی از مواد مصرف, شده را دوباره به چرخه, تولید و مصرف برگردانیم تا استفاده بهینه شود.

کیشان سینگ بیان کرد: اگر بعد از تولید و مصرف بازیافت داشته باشیم تا در فاز دیگری استفاده شود می‌توانیم صرفه جویی قابل توجهی کنیم برای نمونه قوطی‌های فلزی نوشیدنی, اگر بازیافت و از زباله جدا شود در همان صنعت یا خودروسازی قابل استفاده مجدد است.

وی افزود: باید نقش خود را به عنوان تولیدکننده مسئولیت‌پذیر نشان دهیم تا نسل‌های آینده زمینی سالم داشته باشند و سازمان جهانی بسته بندی با آموزش‌های تخصصی تلاش میکند بیاموزد چطور می‌توان از مواد بازیافتی استفاده دوباره و یا حداقل بازگردانی کرد.

سفیر کیفیت و امنیت غذا در سازمان جهانی بسته‌بندی اظهارداشت: کشورهایی مانتد چین امروزه مواد غیر قابل استفاده را برای تولید انرژی بکار می‌گیرند و در نروژ به دلیل سرمای زیاد از این مواد برای تولید انرژی گرمایشی در کف خانه‌ها استفاده می‌کنند و یکی از هدفهای ما این است که زباله‌های غیر قابل استفاده را به برخی مناطق جهان که می‌تواند کاربرد داشته باشد منتقل کنیم.

وی گفت: می‌خواهیم نیاز آموزشی کشورها را شناسایی کرده و بر ان اساس برنامه آموزشی طراحی و اجرا کنیم و امروز با داشتن تجربه و دانش کافی در سازمان می‌توانیم دانش این صنعت رابخوبی به کشورها منتقل کنیم.

کیشان سینک یادآورشد: در روشهای چاپ، بارکد، چاپ دیجیتال و سیلک اسکرین، چاپ روی سطوح غیر معمول تجربه داریم و آموزش زنجیره تامین را با ارائه گواهی رسمی‌بین المللی در سه سطح پیش بینی کرده ایم و در زمینه مهندسی مجدد صنعتی با روشهای خاص هم اقدام کرده ایم.

وی گفت: پایداری محیط زیست و چرخه اقتصادی و امنیت غذایی از بخشهای مهم است زیرا در حال حاضر در جهان ۳۲ درصد مواد غذایی در مسیر تولید تا مصرف هدر می‌رود که بسته بندی می‌تواند بخشی از آن را جبران کند.

منبع: مهر

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 21 آذر 1397 ساعت: 11:43