مطالعات جدید متخصصان درباره تاثیر قهوه در درمان پارکینسون

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، یافته‌های متخصصان, حاکی از آن است که مشتقات نوعی اسید چرب م... با عنوان : مطالعات جدید متخصصان درباره تاثیر قهوه در درمان پارکینسون بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، یافته‌های متخصصان, حاکی از آن است که مشتقات نوعی اسید چرب موسوم به EHT که دانه قهوه, را می‌پوشاند، کمک می‌کند تا مغز موش‌ها در برابر انباشت غیرمعمول پروتئین مرتبط با پارکینسون, و زوال عقل حفاظت شود.

گروهی از محققان دانشگاه راتگرز آمریکا اظهار داشتند: در این مطالعه تعدادی موش میزان ناچیزی از کافئین و EHT دریافت کردند. هیچ یک از این دو ترکیب به تنهایی اثرگذار نیستند اما در کنار یکدیگر بخشی از مغز موش‌ها را فعال کرده که با تشکیل پروتئین‌های موثر در بروز بیماری پارکینسون و زوال عقل مقابله می‌کند.

داروهای فعلی موجود که به بیماران مبتلا به پارکینسون توصیه می‌شود تنها علائم بیماری را درمان, کرده و تاثیر,ی برعوامل نهفته آن ندارد.

بیماری پارکینسون عارضه مغزی است که می‌تواند به لرزش اندام و بروز مشکل هنگام راه رفتن و حفظ تعادل منجر شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که ترکیب کافئین و EHT می‌تواند روند پیشرفت پارکینسون و زوال عقل را کند کرده یا متوقف کند.

منبع: ایسنا

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 21 آذر 1397 ساعت: 11:43