چرا ارتباط عاطفی برند با مشتریان مهم است؟

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مشتریان و تا زمانی در مهمانی برند وها حضور دارند که عواطف خ... با عنوان : چرا ارتباط عاطفی برند با مشتریان مهم است؟ بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مشتریان و تا زمانی در مهمانی برندها حضور دارند که عواطف خاصی را احساس کنند. در این میان حس تعلق به برند مورد نظر از همه مهم تر است. وقتی شما توانایی برقراری ارتباط و مبتنی بر چنین احساسی را داشته باشید، نتیجه کار بدون نیاز به هیچ‎گونه تلاش از سوی شما تاثیر مثبتی بر روی کسب وکارتان خواهد داشت. براساس پژوهشی که از سوی موسسه موتیستا صورت گرفت و در سایت رسمی‌هاروارد بیزینس ریویو نیز منتشر شد، مشتریان در درگیر تعامل عاطفی و با یک برند ۵۲درصد از سایر مشتریان ارزشمندتر هستند. به این ترتیب برای برندها جهت‎گیری به سوی افزایش تعامل عاطفی با مشتریان اهمیت خاصی دارد.
پژوهش موتیستا براساس شناسایی بیش از ۳۰۰ مشارکت‎کننده علاقه‎مند صورت گرفته است. در این آزمایش نظرات افراد علاوه بر راستی‎آزمایی با گذشت چند ماه دوباره پرسیده شده است. به این ترتیب تغییرات عملکرد برندهای مورد نظر در طول این زمان نیز به عنوان ضمیمه در انتهای متن پژوهش درج شده است. نکته جالب اینکه در تعیین شرکت‎کنندگان به سلیقه و سطح درآمدشان نیز توجه شده است. به این ترتیب برای مشتریان یک برند تولید یخچال همان مخاطب یک برند تولید اتومبیل لوکس را در نظر نگرفته اند. دقیقا به همین خاطر نتایج این پژوهش از درجه بالایی از اعتبار برخوردار است.

بدون تردید بهترین روش برای فهم علاقه و انگیزه هدایتگر مشتریان طرح پرسش از آنهاست. پس از این مرحله برند ما به راحتی فرصت کافی طراحی استراتژی مناسب را خواهد داشت. به عنوان مثال براساس نتایج این پژوهش مشتریانی که در سطح تعامل عاطفی با یک برند قرار دارند، ۶۰درصد تمایل بیشتری به دنبال کردن اکانت رسمی‌برند مدنظر در شبکه‌های اجتماعی خواهند داشت. در این میان اینستاگرام به نسبت سایر شبکه‌های اجتماعی در وضعیت بهتری قرار دارد. پس از آن نیز پلتفرم‌هایی نظیر فیس‏بوک، توییتر، پینترست و لینکدین در جایگاه‌های بعدی هستند.

به منظور جلب نظر مشتریان و تبدیل شان به مشتریان وفادار برندمان باید اعتماد آنها را جلب کرد. این کار بدون تولید ارزش برای شان امکان پذیر نخواهد بود. در هر صورت برندهای بی شماری مانند ما در عرصه کسب وکار فعالیت دارند. مشتری نیز در مقام انتخاب یک برند فقط به کیفیت محصول توجه نمی‌کند (اگرچه کیفیت نیز اهمیت بالایی دارد)، بلکه معیارهای دیگری را نیز مد نظر قرار خواهد داد. یکی از این معیارها سطح برخورد و احترام برندهای مد نظر است. به این ترتیب اگر به دنبال سوء‎استفاده از اعتماد مخاطب برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت هستید، به زودی برندتان با شکستی فاجعه‎آمیز مواجه خواهد شد.

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 3 دی 1397 ساعت: 2:40