هند بزرگترین شریک صادراتی و وارداتی چای ایران/ احتمال ورود چای صادراتی ایران با نام چای هندی منتفی است

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمدصادق حسنی با بیان اینکه حجم واردات چای خارجی به کشور در ... با عنوان : هند بزرگترین شریک صادراتی و وارداتی چای ایران/ احتمال ورود چای صادراتی ایران با نام چای هندی منتفی است بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمدصادق حسنی با بیان اینکه حجم واردات چای خارجی به کشور در سال جاری به ۳۷۰۰۰ تن رسیده است، اظهار کرد: سال گذشته رقم واردات چای خارجی به کشور ۳۵۰۰۰ تن بود.

وی ادامه داد: هم اکنون از ۱۱ کشور جهان چای وارد کشور می‌شود که   بزرگترین   آن‌ها هند است.

حسنی میزان واردات چای از هند را ۱۸۰۰۰ تن عنوان کرد.

وی درباره آخرین آمار صادرات چای از کشور نیز گفت: در ۸ ماه نخست سال جاری ۱۲۵۰۰ تن چای از کشور صادر شده است.

به گفته حسنی؛ نکته جالب این است که در این بازه زمانی بیشترین صادرات چای ما نیز به کشور هند بوده است.

وی میزان صادرات چای به هند را ۲۶۰۰ تن اعلام کرد.

حسنی در پاسخ به این پرسش که شایعاتی درباره   احتمال     ورود   چای     صادراتی     داخلی به کشور با نام چای خارجی وجود دارد، گفت: هر چند بزرگترین صادر کننده چای به کشور ما هند و بزرگتر مشتری ما نیز همین کشور است، اما احتمال ورود چای صادراتی داخلی به کشور با نام چای خارجی وجود ندارد.

مدیر اجرایی اتحادیه کارخانه‌های چای شمال توضیح داد: شکل ظاهری چای     ایران    ی با   هندی   بسیار متفاوت بوده و قابل تشخیص است، ضمن اینکه چای ایرانی در مقابل چای هندی از قیمت کمتری برخوردار است و این کشور با هدف صادرات به سایر کشورها چای را از ما می‌خرد.

حسنی در پایان با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد چای تولیدی در داخل کشور مصرف می‌شود، گفت: در حال حاضر چای موجود در کشور کافی است و روزهای بدون نوسانان را در بازار چای کشور تجربه می‌کنیم.

منبع: اقتصاد آنلاین

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 11 دی 1397 ساعت: 23:18