صادرات ۱۷ میلیون دلاری چای ایرانی در ۹ ماهه امسال

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین،  حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال ۱۱۲ هزار تن برگ سبز چا... با عنوان : صادرات ۱۷ میلیون دلاری چای ایرانی در ۹ ماهه امسال بخوانید :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین،  حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال ۱۱۲ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شده است، اظهارکرد: تاکنون ۲۵ هزار تن چای خشک از برگ‌های خریداری تولید شده است.

جهانساز با بیان اینکه خوشبختانه امسال بازار داخلی از رونق و وضعیت بسیار خوبی برخوردار بوده است، افزود: ۱۰۰ درصد چای‌های تولیدی به سمت بازار روانه شده است.

وی با اشاره به عرضه بیش از ۱۵ هزار تن چای در بازارهای داخلی، گفت: به واسطه کیفیت و سلامت بالای چای ایرانی کشورهای خارجی نیز خواستار استفاده از چای ایرانی هستند.

رئیس سازمان چای کشور در ادامه با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۱۳ هزار تن چای به کشورهای خارجی صادر شده است، بیان‌کرد: هند، ترکمستان، ازبکستان و تاجیکستان مقصد چای‌های ایرانی بوده است.

وی همچنین به صادرات این محصول به کشورهای اروپایی همانند استرالیا، آلمان، کانادا و فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: در ۹ ماهه نخست امسال صادرات چای ایرانی به خارج از کشور بیش از ۱۷ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

منبع: مهر

...
نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت: 13:39