بازار بسته‌بندی پلاستیکی در آمریکا در انحصار صنعت نوشیدنی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، بزرگترین مصرف‌کننده نهایی بسته‌بندی‌های غیرمنعطف بخش نوشیدنی است که قسمتی از صنایع غذایی به شمار می‌رود.  پلاستیک غیرمنعطف پلاستیکی با استحکام کششی بالاست. این پلاستیک‌ها در بخش‌های مختلف صنعت بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از پلاستیک‌های سخت به دلیلی داشتن مزایای متنوع مانند مقاومت در برابر خوردگی، وزن پایین و هزینه کم به طور قابل توجه افزایش یافته است.این مزایا به همراه قالبگیری آنان باعث می‌شود که در مدت زمان اشاره شده این نوع بسته‌بندی کنترل بازار را به دست بگیرد.

بر اساس گزارش The plastics Industry Associationبخش بطری‌ پلاستیکی نوشیدنی تا سه سال آینده، سالی ۶درصد رشد خواهد داشت. در این میان PET بیشترین سهم را از کل محصولات پلاستیکی به خود اختصاص خواهد داد.

بازار بسته‌بندی پلاستیکی در آمریکا در انحصار صنعت نوشیدنی

شاکتی جاهار تحلیلگر ارشد Technavio در تحقیقات صنایع بسته‌بندی می‌گوید: «بسته‌بندی پلاستیکی سخت برای مصارف مختلفی مانند بطری‌های آب و نوشابه‌های گازدار استفاده می‌شود. حدود ۶۵ تا ۷۵ درصد از کل پلاستیکی که برای تولید بسته‌بندی غیر منعطف نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جنس پلی‌اتیلن است.»

افزایش تقاضا برای بطری نوشیدنی پلی‌اتیلن

به گفته شاکتی، بی‌ضرری پلی‌اتیلن برای مصارف مختلف غذا و نوشیدنی از طریق آزمایش‌ها و مطالعات استاندارد ثابت شده است.

این بطری‌ها استحکامی‌مشابه بطری‌های شیشه‌ای غذا و نوشیدنی دارند و در عین حال سبک هستند، بنابراین از نظر حمل و نقل راندمان بالاتری دارند و از آنجایی که برخلاف شیشه شکننده نیستند، استفاده از آنها بسیار راحت‌تر از بطری شیشه‌ای است.

پیش‌بینی می‌شود استفاده روزافزون از بطری‌ها و ظروف پلی‌اتیلنی در صنعت باعث گسترش بازار بسته‌بندی پلاستیکی قالبگیری آمریکا در مدت زمان مورد بحث شود.

منبع: پلاستیک تودی

نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 4:19
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها